Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 Jak napisać ładnie opis realiów?

Go down 
3 posters
AutorWiadomość
Elyanne

Elyanne


Female

Liczba postów : 2
Join date : 01/12/2011

Jak napisać ładnie opis realiów? Empty
PisanieTemat: Jak napisać ładnie opis realiów?   Jak napisać ładnie opis realiów? EmptyPią Gru 16, 2011 7:03 pm

Jak w temacie. Jakie kryteria brać pod uwagę? Jak napisać realia tak, żeby czytelnik nie musiał sie dopytywać o to jaką epokę mamy albo czy jest magia i jaka?
Powrót do góry Go down
Degrengolada
Spamer mama
Degrengolada


Female

Liczba postów : 50
Join date : 22/06/2011
Age : 34
Skąd : Dzikie południe

Jak napisać ładnie opis realiów? Empty
PisanieTemat: Re: Jak napisać ładnie opis realiów?   Jak napisać ładnie opis realiów? EmptyPią Gru 16, 2011 10:34 pm

Myślę, że najlepiej podejść do tego tak jakbyś sama była nowym userem.
Najważniejsze by nie robić x tematów ani nie pisać epopei. Możesz w jednym temacie podać skrótowe informacje z odnośnikiem do szerszego zakresu materiału do przewałkowania. To co uznajesz za najważniejsze umieść w widocznym miejscu.
Powrót do góry Go down
naleśnik

naleśnik


Female

Liczba postów : 5
Join date : 08/12/2011
Age : 33
Skąd : wiesz?

Jak napisać ładnie opis realiów? Empty
PisanieTemat: Re: Jak napisać ładnie opis realiów?   Jak napisać ładnie opis realiów? EmptyPią Gru 16, 2011 10:44 pm

Ja tak napiszę według własnych przemyśleń, ale ja tam się nie znam c;

Najlepiej podać graczowi wszystko na talerzu rozpisane łopatolgicznie żeby nie miał wątpliwości i jednocześnie żeby opis nie był za długi Razz
O realiach ja bym dała osobną wzmiankę, najlepiej gdzieś w dobrze widocznym miejscu, w nagłówku czy w jakiejś tam tablicy ogłoszeń. Coś może w formie reklamy? W ogóle jeśli chodzi Ci o takich czytelników, którzy wpadli na forum po raz pierwszy.

Może dobrze byłoby napisać jakieś faq, coś typu poradnik dla nowych graczy. Ja zrobiłam u siebie taki poradnik. Nie wiem czy się przyda ale cóż. Napisałam w nim skrótowy opis poszczególnych tematów z działu informacji i rzeczy najbardziej istotne. Małą wzmiankę na temat czym jest gra i co to jest w ogóle pbf żeby się nikt nie musiał wstydzić, że nie wie Wink Coś o mistrzach gry ale także kilka wzmianek o poprawności gramatycznej. Nie lubię jak mi ludzie piszą dwie linijki tekstu z błędami.
Powrót do góry Go down
Elyanne

Elyanne


Female

Liczba postów : 2
Join date : 01/12/2011

Jak napisać ładnie opis realiów? Empty
PisanieTemat: Re: Jak napisać ładnie opis realiów?   Jak napisać ładnie opis realiów? EmptyPią Gru 16, 2011 10:59 pm

Degrengolado,
Bardzo trudno podejść komuś takiemu jak ja do własnego pomysłu jak nowy user, który nic nie wie. Szukam więc właśnie wytycznych według jakich można zapisać realia gry fantasy.
Powrót do góry Go down
Degrengolada
Spamer mama
Degrengolada


Female

Liczba postów : 50
Join date : 22/06/2011
Age : 34
Skąd : Dzikie południe

Jak napisać ładnie opis realiów? Empty
PisanieTemat: Re: Jak napisać ładnie opis realiów?   Jak napisać ładnie opis realiów? EmptyPią Gru 16, 2011 11:06 pm

Łatwe to nie jest. Mnie przy forach fantasy zawsze zniechęcał właśnie brak podstawowych informacji w jednym miejscu. Niby coś tam o elfach było ale człowiek szuka tego czego chce i znaleźć nie może. Może dla takich nowych userów poświęcić jeden wielki temat zbierając w nim wszystkie informacje.
Np. taka Księga Gracza albo Abc forum.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Jak napisać ładnie opis realiów? Empty
PisanieTemat: Re: Jak napisać ładnie opis realiów?   Jak napisać ładnie opis realiów? Empty

Powrót do góry Go down
 
Jak napisać ładnie opis realiów?
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Pozwolenia na tym forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Forum :: Pogaduchy-
Skocz do: