Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 No ale jak to... grać zwierzakiem?

Go down 
3 posters
AutorWiadomość
Szczurza Maruda

Szczurza Maruda


Female

Liczba postów : 2
Join date : 24/12/2011
Age : 29
Skąd : Rzeszów

No ale jak to... grać zwierzakiem? Empty
PisanieTemat: No ale jak to... grać zwierzakiem?   No ale jak to... grać zwierzakiem? EmptySob Gru 24, 2011 12:41 pm

No właśnie. Temat rzeka, czyli fora o tematyce zwierzęcej.
Może ostatnio jest ich mniej, ale świetnie pamiętam jaki był tego rozkwit dwa, trzy lata temu. Było wszystko, zaczynając od najpopularniejszych wilków, kończąc z gryzoniach i biedronkach(!). Zaraz potem zaczęło się udziwnianie, bo granie zwykłym lisem/kotem/krukiem/nosorożcem było zbyt... nudne, więc zaoferowano nam magiczne gepardy, czytające w myślach psy, które w profilach mogły nosić 'magiczne kryształy' i jeszcze zarabiały pieniądze w swoich psich knajpach.

Granie zwierzętami... dziecinada czy po prostu oderwanie się od ciężkich, poważnych PBF, gdzie napisanie kartki A4 to minimum na posta?
Nie oszukujmy się, większość takich for była/jest zakładana przez niezbyt rozgarnięte nastolatki, które nie potrafiły utrzymać swojego skromnego forum przy życiu dłużej niż trzy miesiące. Użyłam słowa 'większość', bo przecież są też sensowne fora.
Może pamięta ktoś słynne Wolf City?
Zaczynało skromnie, założone było przez znajomki z jednego miasta(Poznania, o ile pamiętam). A potem było wielkie bum! Użytkowników było dużo, dziewczyny przenosiły się kilka razy z forum, opisy były sensowne i gracze też w dechę. I co dziwne, udawało się im zachować klimat w miarę 'normalnego' wilczego życia. A przynajmniej starano się.

Co sądzicie o tego typu forach? Gracie na jakiś? Macie coś godnego polecenia?
Powrót do góry Go down
naleśnik

naleśnik


Female

Liczba postów : 5
Join date : 08/12/2011
Age : 33
Skąd : wiesz?

No ale jak to... grać zwierzakiem? Empty
PisanieTemat: Re: No ale jak to... grać zwierzakiem?   No ale jak to... grać zwierzakiem? EmptySob Gru 24, 2011 9:57 pm

Widzę, że jesteś oblatana w kwestii zwierzęcych for. Też widziałam te gryzoniowe i biedronkowe forum i nie sądziłam, że ktoś może mieć taką wyobraźnię XD Większość for z super magicznymi zwierzątkami które wyglądają jak emowate stwory z pod latarni strasznie mnie irytują. Co prawda gram od niedawna w pbf'y (mimo, że mam swoje lata -_-) ale właśnie zaczyna mi brakować takich zwykłych i nie przekombinowanych for. Lubię gry zwierzęce. Myślę, że to czy forum jest dziecinne zależy od tego jak jest prowadzone. Chodź na wilczych forach często czułam się jak małe dzieciak ssący kciuka. Patrząc na posty niektórych osób, wiek graczy i poziom zdolności pisarskich, można było zastanawiać się czy nie ma się choroby psychicznej. Może niedługo zdziecinnieję na tyle, że zacznę grać w gry typy bakusiowa kraina (było jakieś podobne forum kiedyś) XD

Na przykład grając na takim jednym wilczym forum miałam do czynienia z osobami, które pytały się gdzie mogą znaleźć regulamin, nie zwracając uwagi na to że, te piękne słowo było napisane wielkimi literami na stronie głównej. Do tego w każdym możliwym temacie pisali pytania zupełnie nie związane z tematem i olewali system totalnie. Za to na Krainie Wilków, która aktualnie się remontuje i nie widać końca tego remontu, ludzie byli w miarę zorganizowani i posty oraz fabuła były na poziomie. Dzięki bogu nie było tam żadnych ulepszaczy. Czyste wilcze życie. Przeszkadzało tylko brak swobody przy walkach i polowaniach. MG musiał siedzieć na ogonie przy każdym ruchu. Trochę szkoda. Trochę szkoda też, że takie zwykłe życie nie do końca jest fascynujące. Bo co taki wilk może przez całe życie robić? Jeść spać i się rozmnażać?

Jeśli chodzi o posty-eseje to ja nie lubię takich i myślę, że to nie do końca świadczy to o poziomie wieku na forum. Za długie posty też są złe. Fajnie czasem oderwać się od ciężkich gier przesyconych skomplikowaną fabułą. Właściwie trudno jest teraz trafić na jakieś dobre wilcze forum. Nie licząc czołówki z toplist, nie zauważyłam niczego godnego uwagi. Widocznie rynek już się przesycił wilkami. Z pośród for o innych zwierzętach również niczego normalnego się nie znajdzie. Wszędzie tylko magia i magia... Magia na pewnym poziomie staje się już bardzo dziecinna.

Powrót do góry Go down
Szczurza Maruda

Szczurza Maruda


Female

Liczba postów : 2
Join date : 24/12/2011
Age : 29
Skąd : Rzeszów

No ale jak to... grać zwierzakiem? Empty
PisanieTemat: Re: No ale jak to... grać zwierzakiem?   No ale jak to... grać zwierzakiem? EmptySob Gru 24, 2011 11:32 pm

Cytat :
Widzę, że jesteś oblatana w kwestii zwierzęcych for.
Cóż, od czegoś trzeba było zacząć... Jak sobie przypomnę tylko moje pierwsze trzy zdaniowe posty na forach typu 'jesteś gepardem' to mi się słabo robi... XD

Cytat :
Co prawda gram od niedawna w pbf'y (mimo, że mam swoje lata -_-)
[dygresja mode on]moja siostra ma 23 i gra na beachowych pbf'ach...[dygresja mode off]

Cytat :
gry typy bakusiowa kraina
Już wiem jakie będę dziś miała koszmary w nocy! @_@

Wcześniej grałam w zwierzęce, bo było nieskomplikowane, popularne i jak każda dziewczynka lat 12 chciałam być jakimś egzotycznym zwierzątkiem i przez chwilę coś poudawać.
Teraz gram bo jest to.. ciekawe. I twórcze. Sama myśl i perspektywa wcielenia się w inne stworzenie i nadaniu mu jeszcze cech ludzkich jest interesującą sprawą. Jak taki wilk widzi? Jak odbiera bodźce takie jak zapachy, dźwięki i jak to można ładnie ująć w słowa? ;D

Hmm, no właśnie. Rzeczywiście duuuuuuuuużo zależy od graczy. Bo jeśli, tak jak napisałaś, większa część forum to osobniki, którym trzeba podać bezpośredniego linka do tematu z regulaminem i delikatnie zasugerować, że wilki(wiem, uwzięłam się na nie, ale popularne są!) nie posiadają skrzydeł, a przynajmniej to nie ta tematyka forum, to... to no właśnie. Wszyscy wiemy jak to wygląda.

Co do Krainy Wilków - chyba zerknęłam tam raz, ale jakoś mnie nie zainteresowało.
Ale chciałabym przedstawić forum, które umarło już jakiś czas temu. Mimo nieciekawej szaty graficznej i raczej kiepskim opisom.. przyciągnęła mnie ciekawa tematyka. Jest taka... twórcza, niemal filozoficzna. Można było z tego wyciągnąć niezłą fabułę i stworzyć ciekawe postacie. Ale.. ale gdy tylko się zarejestrowałam i zmusiłam administratora do wyczyszczenia forum, ono natychmiastowo upadło(to jakaś klątwa, która za mną chodzi, jak słowo daję). I się wkurzyłam. I zaczęłam pisać własną epopeję, post po poście. Może to nic ambitnego i szczególnie dobrego, ale granie samemu ze sobą nie jest aż tak złe. Na przykład nie muszę czekać, aż ktoś mi łaskawie odpisze...
WolfeLife

I sprawa postów-esejów. Dobrze jest, kiedy ktoś pisze więcej niż sześć zdań, ale bez przesady. Bo kiedy widzę kolesia który na moje, powiedzmy przykładowo, 23 zdania daje swoje 67, robi mi się słabo. Ile można pisać, a potem czytać? Na takie posty ciężko się też odpisuje! I gra czasem traci na płynności.
Czyli w tej kwestii myślę, że się rozumiemy... Very Happy

Powrót do góry Go down
Degrengolada
Spamer mama
Degrengolada


Female

Liczba postów : 50
Join date : 22/06/2011
Age : 34
Skąd : Dzikie południe

No ale jak to... grać zwierzakiem? Empty
PisanieTemat: Re: No ale jak to... grać zwierzakiem?   No ale jak to... grać zwierzakiem? EmptyNie Gru 25, 2011 4:29 pm

To i ja się wtrącę.

Co do grania zwierzakiem to nigdy mnie nie ciągnęło i przeważnie widziałam fora z emo wilkami. Mogę grać zwierzołakiem ale nigdy jakimś lwem etc.

Co do postów- esejów powiem tak: zależy. Zależy z kim piszemy bo ja bardzo lubię długie posty ale jedynie u wybranych osób, które piszą po POLSKU, a nie po POLSKIEMU. Mój rekord słów w poście to przeszło 1500 xD
Lubię jak w poście autor niczego nie pomija i jest dokładny ( bez przesady).
Krótkie posty typu "Przyszłem, popaczyłem i poszłem" wywołują u mnie istną biegunkę. Co jak co ale klimat buduje się poprzez posty i minimum tych 15-20 powinno się napisać.

Ostatnio z trwogą patrzę na to jak analfabetyzm rozprzestrzenia się po forach, wręcz zastanawiam się co te "dzieciaki" mają z języka polskiego bo na pewno nie piątki i czwórki....
Powrót do góry Go down
naleśnik

naleśnik


Female

Liczba postów : 5
Join date : 08/12/2011
Age : 33
Skąd : wiesz?

No ale jak to... grać zwierzakiem? Empty
PisanieTemat: Re: No ale jak to... grać zwierzakiem?   No ale jak to... grać zwierzakiem? EmptyNie Gru 25, 2011 7:42 pm

Fajnie że starsi ode mnie również grają. Wink Chodź osoby w moim wieku wzbudzają poruszenie w zwierzęcych grach. Jedna dziewczyna napisała, że dziwnie jej się rozmawia z dorosłymi, a gdzie indziej byłam nazywana babcią.

Nie wszystkie fora wilcze są emo, ale też rzadko się zdarzają te porządne i pewnie stąd ten wniosek. Nawet na tych najpopularniejszych rażą w oczy skrzydlate fioletowe wilki z kolczykami w u szach, biegające po zielonej łączce z realnymi wilkami. Gdzie tu logika.

Czasem też piszę długie posty, ale nie przesadzam z długością. Co za dużo to nie zdrowo, ale jednak fajnie się pisze z osobami które mają coś do powiedzenia i wiedzą jak pisać. Nawet wtedy esej dobrze się czyta. Nawet widząc tak długi post chciałoby się pisać tak samemu. Ja już się trochę wytrenowałam w tym i może moje posty nie są idealne ale mają sens (chyba Razz)
Powrót do góry Go down
Sponsored content





No ale jak to... grać zwierzakiem? Empty
PisanieTemat: Re: No ale jak to... grać zwierzakiem?   No ale jak to... grać zwierzakiem? Empty

Powrót do góry Go down
 
No ale jak to... grać zwierzakiem?
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Pozwolenia na tym forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Forum :: Pogaduchy-
Skocz do: